Учасники фестивалю

На минулих фестивалях виступали артисти з України, Польщі, Росії, Великобританії, Швеції, Австрії, Італії.

Учасниками фестивалю 2020 є композиторка Алла Загайкевич, піаніст, композитор, музикознавець, лектор, письменник, фотограф Артем Ляхович, митець у сфері програмованого алгоритмічного аудіовізуального мистецтва V4W.ENKO, лауреати міжнародних конкурсів Ксенія Мороз і Аліна Романова, учасник міжнародних фестивалів фольклорний гурт "Млиночок" та інші.

V4W.ENKO

Євген Ващенко (творче ім’я V4W.ENKO) — митець у сфері програмованого алгоритмічного аудіовізуального мистецтва. 2007р. заснував однойменний медіа-проект у Києві. Спеціалізується на створенні цифрових алгоритмічних композицій у реальному часі зі звуку, кольору та руху інформації. Автор та учасник українських та міжнародних проектів (серія спільних концертів із музикантами зі Швейцарії в культурному проекті Prohelvetia у 2011р); створення алгоритмічної аудіовізуальної інсталяції ALGORITHMORGANISM в Музеі Інституту Проблем СМ (Київ) 2011р; аудіовізуальний концерт для 16 стереосистем та відеопроекції у фестивалі GOGOLFEST (Київ) 2010р; візуальна експозиція “Fluxtank” для RML CINECHAMBER на фестивалі CYNETART2011 (Німеччина) та MUTEK2012 (Канада)); має досвід закордонної діяльності (Франція, Німеччина, Швейцарія, Росія, Нідерланди).
У 2010 р. аудіо-візуальна робота Harmonic Ratio, що видана на CD украиським лейблом Kvitnu, була відзначена “Qwartz Awards” (Париж) як номінація категорії Discovery.

https://soundcloud.com/v4w-enko

Алла Загайкевич

Алла Загайкевич — українська композиторка, що поєднує роботу в сучасних мультидисциплінарних проектах (аудіо-візуальні інсталяції, перформанси, музика до кінофільмів і театральних вистав) та класичних концертних жанрах (симфонічна, камерна, електроакустична музика, опера). В електроакустичних перформансах виступає з виконавцями нової імпровізаційної музики.
З середини 90-х років активно пропаґує академічну електроакустичну музику в Україні, співпрацює з музикантами експериментальної електронної сцени, є куратором міжнародних проектів «Електроакустика» (з 2003), «ЕМ-візія» (з 2005), головою Асоціації електроакустичної музики України. Викладає в Національній музичній академії України ім. П.Чайковського, де за підтримки міжнародної фундації “Відродження” в 1997 р. заснувала Студію електроакустичної музики.
Алла Загайкевич учасниця багатьох міжнародних фестивалів сучасної музики в Україні, Франції, Швеції, Японії, Китаї, Росії, Чехії, Литві, Канаді, Німеччині, Польщі. Автор численних музикознавчих статей у наукових збірках і журналах в Україні та за кордоном. Автор музики до фільмів «Мамай», “Поводир”, “Жива ватра”, “Будинок Слово”, “Анна” та ін.

http://cargocollective.com/mediartists/Alla-Zagaykevych

Артем Ляхович

Піаніст, композитор, музикознавець, лектор, письменник, фотограф, доцент Київської муніципальної академії музики ім. Глієра (спеціальне фортепіано). Народився 1982 р. у Києві. Закінчив з відзнакою НМАУ ім. П. І. Чайковського (клас проф. Рябова І. М.). Викладає спеціальне фортепіано та читає лекції в КМАМ ім. Глієра на основі розроблених ним курсів методики викладання фортепіанної гри. Веде активну концертну діяльність в Україні та за кордоном. Гастролював у Росії, США, Польщі, Чехії, Іспанії. Постійно виступає в найбільших залах України, записує фондові записи для Національного радіо України. В репертуарі – всі етюди, балади та скерцо Шопена, всі прелюдії Рахманінова, всі інвенції та синфонії Баха, числені твори Ліста, Скрябіна, Прокоф`єва, Лятошинського, Карабиця та багатьох інших авторів. Неодноразово перебував у жюрі всеукраїнських та міжнародних конкурсів піаністів. Автор творів для фортепіано, віолончені та ін., а також оригінальних транскрипцій для ф-но соло і ф-п дуету. Відомий як лектор, який супроводжує лекціями як власні виступи, так і виступи інших музикантів. Кандидат мистецтвознавства (2012), автор монографії, статей і досліджень, опублікованих в музичних виданнях України, Росії, Німеччини, Ізраїлю, Туреччини (загалом близько 50). Пише літературні твори для дітей та юнацтва. Трикратний лауреат (2016, 2018, 2019) та шостикратний фіналіст міжнародної літературної премії Книгуру. Мав 5 персональних фотовиставок в Києві, де презентував власні фотопроекти на казково-фантастичну тематику за участю дітей-акторів та фотомоделей.
Лауреат міжнародних конкурсів: 1-й Міжнародний Конкурс пам'яті В. Горовиця (Київ, 1995) - 2 премія; 3-й Міжнародний Конкурс Володимира Крайнєва (Харків, 1996) - 2 премія; 4-й Міжнародний Конкурс пам'яті В. Горовиця (Київ, 2001) - диплом; 5-й Міжнародний Конкурс пам'яті В. Горовиця (Київ, 2003) - 3 премія; Х Міжнародний конкурс ім. М. Юдіної (Санкт-Петербург, 2008) - 1 премія (з Аліною Романової, ф-но); Міжнародний конкурс ім. Д. Шостаковича (Москва, 2008) - 3 премія (із Аліною Романової, ф-но) та ін. Лауреат Премії і медалі Кабінету Міністрів України "За розбудову України" (2008).

Ксенія Мороз

Народилася в 1984 році в Києві. Була неодноразовим стипендіатом програми "Нові Імена України". З десяти років гастролювала у багатьох країнах Європи, США та Азії. Має нагороди міжнародних конкурсів, серед яких Pierre Lantier Competition (Париж), Benjamin Britten Competiton (Лондон), Longy Honors Competiton (Бостон). У 2002 році закінчила Київську Середню Спеціальну Музичну Школу ім.Лисенка. У 2005–2007 рр. навчалася в консерваторії Longy у місті Бостон (США) в класі професора Марка Лакіровича. У 2009 році закінчила Національну Музичну Академію України ім. П. І. Чайковського. З 2009 року працює в Київському Камерному Оркестрі, де виступає в якості соліста та концертмейстера.

 

Аліна Романова

Піаніст, педагог, музикознавець. Народилася 1980 р. у Києві. Закінчила з відзнакою НМАУ ім. П. Чайковського та аспірантуру (клас проф. Рябова І. М.). Викладає спеціальне фортепіано в НМАУ ім. П. І. Чайковського та КССМШ ім. М. В. Лисенка. Веде інтенсивну концертну, науково-дослідницьку та педагогічну діяльність. Неодноразово виступала як солістка в Колонному залі ім. М. В. Лисенка, в Великому залі НМАУ ім. П. І. Чайковського, в прокоф'євську залі ГММК ім. Глінки (Москва), в Будинку-музеї С. Прокоф'єва (Москва), в Великому залі Королівської Академії Музики в Лондоні, в залі Українського культурного центру в Будапешті, в залі Культурного центру м Уеска (Іспанія) та ін. Постійно виступає з сольними монографічними програмами, що мали значний резонанс в музичному житті Києва. Серед таких програм: Ф. Ліст, всі Етюди по Паганіні та Соната h-moll; С. Рахманінов, всі Етюди-картини та Соната №2; Шуман, Крейслеріана, Карнавал, Симфонічні етюди, Фантазія; Шопен, Концерти для ф-но з оркестром №№1-2, Брамс, Всі сонати для скрипки та ф-но (з Ксенією Мороз) та ін. (Кожна з програм виконувалася за один вечір). Особливий резонанс мало виконання А. Романової в Києві обох зошитів циклу І. Альбеніса «Іберія» (2009, вперше в Україні в повному обсязі). Тривалість цієї сольної програми перевищувала 2 години. Кандидат мистецтвознавства (2011), доцент, автор численних досліджень і методичних робіт, присвячених актуальним проблемам фортепіанного виконавства, педагогіки, виконавської естетики, та опублікованих в різних музичних часописах України.
Лауреат міжнародних конкурсів: Міжнародний конкурс «Мистецтво XXI століття» (Ворзель, Україна, 2000) - 1 премія. Міжнародний конкурс "Ciudad de Huesca" (Іспанія, 2001) - 2 премія. Х Міжнародний конкурс імені М. Юдіної (СПб, 2008) - 1 премія (в дуеті з Артемом Ляховичем, фортепіано). I Міжнародний конкурс ім. Д. Шостаковича (Москва, 2008) - 3 премія (в дуеті з Артемом Ляховичем, фортепіано). Стипендіат Міжнародних Королівських Майстеркласів в Лондоні (2007).

Фольклорний ансамбль «Млиночок»

Колектив виконує фольклор Кіровоградської і сусідніх областей, наслідуючи сільських виконавців. Репертуар коллективу складається переважно з пісень, записаних фольклористами з Кропивницького Ніною Керімовою, Наталією та Олександром Терещенками. «Млиночок» виступав на фестивалях «Дні музики Кароля Шимановського» в Закопанному (2015), «Підляська октава культур» в Білостоці (2016), «Підляська осінь» на Підляшші (2017), «ЕтноКраків» (2019) та ін. Гурт створений у 2011 р. Керівники – Світлана Концедалова й Олександр Полячок. Діє на базі Кропивницького музею музичної культури ім. К.Шимановського.