Організатори фестивалю

Головні організатори

Об’єднання поляків “Полонія” ім. Кароля Шимановського в Кропивницькому

Засноване у 1997 р. з метою розвитку дружніх стосунків між поляками та українцями, розвитку національних культурних традицій, самовиявлення громадян польської національності та ін. До складу Об’єднання  входить близько 300 осіб.

Починаючи з Року Польщі в Україні (2004) «Полонія» періодично організовує фестивалі польської культури (найбільший із яких пройшов під назвою «Назустріч Євро-2012»), наукові конференції («Поляки на Кіровоградщині», «Долі поляків на Кіровоградщині» та ін.), фестиваль «Осінь з музикою Кароля Шимановського», дитячий конкурс «Люблю Польщу».

“Полонія” щорічно влаштовує відзначення польських національних свят, проводить вечори польської поезії, музики, танцю тощо, а також сприяє поїздкам артистів, учнів, студентів до Польщі, на фестивалі й конкурси до Києва, Одеси, Дніпра, Білої Церкви та ін.

Об’єднання бере активну участь в обласних та міських заходах, таких як День міста, День Європи, обласний фестиваль національних культур «Степова веселка», фестиваль «Єдина родина» та ін.

При Об’єднанні за допомоги Фонду «Свобода і демократія» працює Польська суботня школа, де навчається понад 100 учнів, для яких проводяться заняття українськими й польськими викладачами.

“Полонія” входить до складу Спілки Поляків України, співпрацює з Консульським відділом Посольства Республіки Польща у Києві, Польським Інститутом у Києві, а також із багатьма інституціями у Польщі, зокрема Фондом «Свобода і демократія», Товариством “Вспульнота Польська”, Фондом «Поміч полякам на Сході» та ін.

Від 2017 року «Полонія» бере активну участі у діяльності Центру розвитку національних культур «Єдина родина» в Кропивницькому, який діє за підтримки Управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської облдержадміністрації.

Кропивницький музей музичної культури ім. К. Шимановського

Створений у 1991 р. з метою збереження, вивчення і розвитку музичної культури нашого краю. Експозиція тимчасово (до завершення капітального ремонту меморіального будинку К. Шимановського по вул. Гоголя, 42) розміщена в Музичній школі №1 ім. Г. Г. Нейгауза (вул. В.Чміленка, 65). Підпорядкований Управлінню культури і туризму Міської ради м. Кропивницького.

У музеї зберігаються близько 5000 предметів основного та 4000 предметів допоміжного фонду, в т. ч. автографи видатних музикантів К. Шимановського, Г. Нейгауза, Ю. Мейтуса; картини В. Федорова, Д. Пшишиховської та ін.; афіші, програми концертів, пісенники, нотні записи, фотографії, ювілейні медалі, грамплатівки, аудіокасети, компакт-диски, фісгармонія та інші музичні інструменти, а також рояль та бюро композитора і музикознавця Г. Поляновського, книги з бібліотеки Шимановських та інші меморіальні речі.

Основні культурно-мистецькі та науково-просвітницькі заходи музею – щорічний Фестиваль «Осінь з музикою Кароля Шимановського», міжнародні наукові конференції «К. Шимановський і Україна» (1993), «К. Шимановський та його мала батьківщина» (2012), «Блюменфельди: музична родина на перехресті культур» (2013), постановка «Вечорниць» П. Ніщинського до 100-річчя від дня смерті композитора (1996), мистецько-музейні акції з нагоди міжнародних Дня музеїв та Ночі музеїв.

У 2012 році надано допомогу у створенні польськими авторами документального фільму «Кароль Шимановський і його мала батьківщина» (польською мовою). У 2015 році Обласною телерадіокомпанією за допомоги музею відзнятий документальний фільм «Кароль Шимановський: українські стежки польського генія».

Видання музею: колективна монографія «Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті культур» (2019, за допомоги Українського культурного фонду), альбом «Музична Кіровоградщина у дзеркалі часу» до 75-річчя створення Кіровоградської області (2013), збірка «Шимановський і Україна» (1998), буклет «Кропивницький за три дні» (2019), комплект листівок «Легенди нашого міста. Кропивницький» (2018) та ін.

Музейні екскурсії та лекції: «Музична культура нашого краю від витоків до сьогодення», «Українські композитори та наш край», «Його ім’я носить наш музей», «А чи не могли би Ви показати мені просто велике поле пшениці?» (Кароль Шимановський і Україна)», «Рояль і карабін (Єлисаветградські роки Кароля Шимановського)», «Збирачі пісенних скарбів» (фольклористична діяльність учнів та послідовників М. Лисенка на Єлисаветградщині)» та ін. Поза музеєм в рамках «Мистецьких вихідних» проводяться екскурсії вулицями міста «Від музею до театру», «Люди і будинки старого міста» та ін.

Науковим співробітником музею фольклористом О. Терещенком зібрано бл. 15000 записів автентичного фольклору краю, видано "Старовинні пісні степової України та Східного Поділля" (1998), "Пісенна традиція с. Тимошівки" (1999), "Історія і звичаї села Хведварь у розповідях та піснях Марії Кузьменко" (2012), "Слідами мандрівних музикантів" (2013), "Традиційні ліричні пісні та балади з Центральної України" (2015), "Веснянки передстепового Правобережжя" (2016), "Чумацькі пісні передстепового Правобережжя" (2019, за допомоги Українського культурного фонду).

При музеї діє фольклорний гурт "Млиночок", який у 2015–2019 рр. виступав у Києві, Дніпрі, Черкасах та ін., а також на міжнародних фестивалях у Польщі (Закопане, Білосток, Більськ-Підляський, Краків).

Співорганізатори та партнери фестивалю 2020

  • Національна Спілка композиторів України
  • Кам’янський державний історико-культурний заповідник
  • Кіровоградська обласна філармонія
  • Кіровоградський музичний коледж
  • Кропивницька музична школа № 1 ім. Г. Г. Нейгауза
  • Черкаська обласна ГО «Польський культурний центр ім. К. Шимановського»
  • Національний музей українського народного декоративного мистецтва
  • Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського
  • Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Т. Шевченка
  • Знам’янська дитяча музична школа ім. М. В. Лисенка
  • Київська муніципальна академія музики ім. Р. М. Глієра
  • Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України
  • Знам’янський районний краєзнавчий музей
  • Тимошівська філія І ступеня імені К. Шимановського КЗ "Кам’янський ліцей №1 Кам’янської міської ради Черкаської області"
  • ГО "Центр розвитку національних культур "Єдина родина", м. Кропивницький
  • Кропивницька музична школа № 2 ім. Ю. С. Мейтуса
  • Кропивницька музична школа № 3
  • Художньо-меморіальний музей О. О. Осмьоркіна

За підтримки:

  • Управління культури і туризму Міської ради м. Кропивницького
  • Департамент культури і туризму Кіровоградської облдержадміністрації
  • Управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської облдержадміністрації
  • Кам’янська міська рада
  • Знам’янська міська рада

Медіапартнери

  • Кіровоградська філія ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України", телеканал TTV (Кропивницький)
  • Газети: "Вечірня газета", "Народне слово" (Кропивницький), "Dziennik Kijowski" (Київ)
  • Журнали "Музика", "Krynica" (Київ)